2. Тенис
  3. Григор Димитров приключи участието си в Ротердам (ВИДЕО)

Григор Димитров приключи участието си в Ротердам (ВИДЕО)

Ракета №1 на България загуби от Давид Гофен с 1-2 сета

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в турнира, който се провежда в Ротердам. Най-добрият български тенисист загуби от белгиеца Давид Гофен с 1-2 сета - 4:6, 6:1, 3:6.

В следващата фаза Гофен ще играе с Пиер-Юге Ербер или Доминик Тийм.

Гришо ще почива две седмици и половина преди следващия голям турнир - "Мастърс 1000" в Индиън Уелс.

Така, белгиецът взе реванш за двете загуби във важни мачове в последния месец - в Australian Open и във финала в София.

В третия гейм на първия сет пред Гофен се отвориха две възможности за пробив, но Григор спаси и двете, втората с красив прехвърлящ удар, след което взе нещата в свои ръце и спечели частта с ас, негов първи в срещата. В следващия гейм пък Григор не успя да реализира два брейкбола и резултатът бе изравнен – 2-2. В петия гейм Гофен отново се добра до два шанс за пробив и оползотвори първия, повеждайки с 3-2, а после го затвърди за 4-2. Григор не успя да върне пробива срещу 11-ия в света и загуби сета с 6-4.

Григор спечели трудно първия гейм във втория сет, а белгиецът на свой ред с много мъки успя да вземе подаването си във втория. В четвъртия гейм двамата сътвориха страхотно разиграване, а впоследствие Гришо съумя да направи първия си пробив в срещата и поведе с 3-1. Първата ни ракета нанесе нов удар в шестия гейм и поведе с 5-1, а в ответния спаси три брейкбола и приключи спора с ас, изравнявайки в сетовете.

Третият сет започна неприятно за Димитров – 2-0 за Гофен с пробив във втория гейм, а белгиецът го затвърди и преимуществото му набъбна на 3-0, след което не даде шанс на Димитров за обрат.

Това бе едва второ поражение за хасковлията за сезона след това от Рафаел Надал в Мелбърн.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6