2. Тенис
  3. Григор Димитров приключи в Монте Карло след пета загуба от Жил Симон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първата ни ракета загуби с 4-6, 3-6 във втория кръг на Мастърс турнира на клей

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло след поражение с 4-6, 3-6 от французина Жил Симон.

За Гришо това бе пета загуба от Симон в шестия мач помежду им.

В първи кръг Гришо не допусна пробив и се справи с лекота с квалификанта Филип Крайнович от Сърбия с 6-3, 6-2 за 77 минути.

Днес обаче в първия сет играта бе напълно равностойна, но при 4-5 Гришо се пропуска за първи път на свой сервис в десетия гейм и Симон спечели частта.

Във втория сет Димитров пръв стигна до пробив и поведе с 3-2, но не успя да го затвърди и равенството бе възстановено. Българинът отново сбърка при подаването си в осмия гейм и Симон дръпна с 5-3, след което взе подаването си безапелационно и сложи край на спора след 1 час и 27 минути игра.

В миналогодишното издание на турнира в Монте Карло Димитров стигна до 1/4 финалите, където отстъпи пред друг французин - Гаел Монфис.

Симон в трети кръг ще играе с поставения под №4 Стан Вавринка или победителя от мача Филип Колшрайбер - Борна Чорич.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6