2. Тенис
  3. Григор Димитров продължава напред след чиста победа на старта в САЩ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът ще играе с Шарди във втория кръг на US Оpen

Григор Димитров ще играе във втория кръг на US Оpen.

Първата ракета на България не даде шансове на испанеца Иниго Сервантес и го победи без да загуби сет в дебютния сблъсък помежду им.

Срещата приключи при резултат 6:2, 6:4, 7:6 в полза на хасковлията, който ще се изправи в следващия кръг срещу Жереми Шарди (Франция).

Досега двамата добри приятели са се срещали три пъти и Гришо има с една победа повече.

Днес той започна отлично срещу Сервантес и след два ранни пробива поведе с 4:0, след което съперникът му съумя да навакса един от брейковете и намали - 2:4, но до края Григор не сбърка и затвори частта при 6:2 за 27 минути игра.

Впоследствие Сервантес подобри значително своя сервис и играта стана равностойна.

Решителен за изхода на втория сет се оказа деветият гейм, в който Димитров спаси точка за пробив и поведе с 5:4, а после на свой ред направи брейк и поведе с 2:0 сета.

Най-драматична бе третата част.

В нея Сервантес направи късен пробив за 6:5 и сервираше за намаляване на резултата, но Григор не се даде и доведе нещата до тайбрек.

В него българинът отрази сетбол при 5:6, след което реализира втория си мачбол и триумфира при 9:7.

Така той защити точките си от миналата година, когато отпадна във втори кръг след загуба от Михаил Кукушкин.

Следващият двубой на Гришо ще бъде в четвъртък.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6