2. Тенис
  3. Григор Димитров сам се би срещу своя кошмар Анди Мъри (ВИДЕО)

Григор Димитров сам се би срещу своя кошмар Анди Мъри (ВИДЕО)

Гришо показа слаба психика в най-важните моменти, загуби трети пореден мач от Мъри

Григор Димитров загуби от олимпийския шампион Анди Мъри със 6-7, 3-6 и отпадна в третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Маями. Гришо надигра олимпийския шампион в първия сет, но се победи сам, а във втория Мъри подобри своята игра и затвори мача.

За Гришо това е трета загуба в три мача срещу британеца.

Българинът започна чудесно, но показа обичайната си слабост да не успява да затваря сетовете, в които има превес, и в крайна сметка загуби и двете части.

В първата част Гришо игра по-добре, вкара повече първи сервиси, но сам се победи.

Димитров спечели първите си два сервис гейма и поведе с 2:1. В 4-ия гейм Мъри направи грешка, Гришо получи точка за пробив и с мощен форхенд се откъсна с 3-1. Хасковлията стигна до три поредни точки за спечелване на своя сервис и затвърждаване на пробива, но ги пропиля. Мъри се върна в 5-ия гейм и с 5 поредни точки върна пробива – 3-2. Шотландецът вкарваше само един от всеки три първи сервиса и Димитров го проби за втори път – Гришо поведе с 4-2. Този път пробивът бе затвърден и Димитров поведе с 5-2. Мъри си спечели подаването за 5-3.

Деветият гейм се оказа най-слабият за Григор може би в целия мач. Той навакса изоставане от 0-30 до 30-30, но при 40-40 направи две поредни двойни грешки и буквално подари гейма на Мъри – 5-4. Олимпийският шампион направи двойна грешка на свой ред, но бе перфектен и даде само тази точка на Григор в следващия гейм – 5-5. Двамата си спечелиха подаванията след това и сетът влезе в тайбрек.

До 3-3 точки нещата бяха равностойно, но после с много тичане Анди Мъри спечели три поредни точки и стигна до 3 сетбола при 6-3 в своя полза. Гришо прати далеч в аут от форхенд и загуби първия сет със 6-7 (3).

Играта на Димитров се разколеба. Мъри поведе лесно, а при първия сервис гейм на Гришо успя да пробие от трети опит и шотландецът поведе с 2-0. Световният номер 3 затвърди пробива за 3-0. Последваха 5 поредни гейма без пробив и при 5-3 Анди Мъри сервираше за мача.

Съпротивителните сили на Григор Димитров стигнаха само до две геройски спасени точки при два мачбола за Мъри. Гришо докара нещата до 40-40, но после силните начални удари на съперника си казаха думата и Григор Димитров загуби сета с 3-6.

Така след 7-6, 6-3 Анди Мъри се класира напред и ще играе с Андреас Сепи в 4-ия кръг в Маями.