2. Тенис
  3. Григор Димитров спечели първи мач на клей за годината (ВИДЕО)

Григор Димитров спечели първи мач на клей за годината (ВИДЕО)

Гришо взе първата част срещу Колшрайбер от седмия сетбол, беше колеблив и във втората част, но спечели в два сета

Григор Димитров взе първа победа на клей за този сезон. Хасковлията надви със 7-6(7), 6-4 над Филип Колшрайбер (Германия) и се класира за втория кръг на турнира на червено в Мадрид.

По този начин най-добрият ни тенисист прекъсна негативната си серия от четири поредни двубоя без успех. Освен това подобри миналогодишното си представяне в силната надпревара, а във втория кръг ще срещне победителя от мача между Роберто Баутиста Агут (Испания) и Иво Карлович (Хърватия).

Димитров започна много уверено първия сет, без да дава никакви възможности на Колшрайбер за лесни точки. Въпреки това при 2:2, германецът се възползва от леко разколебаване в сервиса на българина и проби за 2:3. Гришо реагира като опарен и веднаха върна брейка за 3:3. Двубоят се завърза и се стигна до тайбрек. Димитров прояви обичайната си слабост и пропиля цели шест сетбола, преди да успее да затвори частта със 9:7 точки от седмия сетбол.

Григор започна силно втората част. Той проби Колшрайбер за 1:0, след което поведе лесно с 2:0. При 3:2 Гришо позволи на съперника да върне брейка и да изравни резултата в частта. При 4:4 обаче българинът стигна до нов пробив и при свой сервис спечели мача с 6-4.

Чичото на Джокович оглави тениса в Сърбия

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6