2. Тенис
  3. Григор Димитров спечели титлата на двойки в Търнава

Григор Димитров спечели титлата на двойки в Търнава

Първата ракета на България Григор Димитров спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в словашкия град Търнава с награден фонд 64 хиляди евро.

Димитров и партньора му Теймураз Габашвили победиха драматично на финала чешкия дует Ян Минар и Лукаш Росол с 6-4, 2-6, 10-8 за 79 минути.

Гришо и Теймураз реализира първия пробив в десетия гейм на мача, като той се оказа достатъчен за спечелването на първия сет.

Във втората част чехите дръпнаха с 2:0, а след това спечелиха отново попадането на съперниците си в седмия гейм, преди да изравнят резултата в сетовете.

Дългият тайбрек беше равностоен до 7:7 точки, но след това Димитров и Габашвили спечелиха три от следващите четири разигравания, а с това и мача.

Така за първия по-значим трофей в кариерата си при мъжете 18-годишният хасковлия взе и 80 точки за класацията на АТП на двойки и 1975 евро.