2. Тенис
  3. Григор Димитров в битка срещу Бердих на турнира в Ротердам - 1:1 сета

Григор Димитров в битка срещу Бердих на турнира в Ротердам - 1:1 сета

Григор Димитров изравни сетовете срещу Томас Бердих в първия кръг на големия тенис турнир в Ротердам, Холандия, са награден фонд 1 450 000 евро.

Григор Димитров изравни сетовете срещу Томас Бердих в първия кръг на големия тенис турнир в Ротердам, Холандия, са награден фонд 1 450 000 евро.

Българинът загуби първата част срещу 23-ия в света с 4-6, след като спаси четири възможности за пробив в своя сервис, а после получи два шанса да дръпне в резултата и съответно да спечели сета. Това обаче не се случи и все чехът показа опита си, след като направи пробив в седмия гейм и след това без проблем поведе с 1:0 сета.

Във втория сет обаче нещата се обърнаха. Димитров издържа на напрежението в началото на сета, когато имаше проблеми и след това намери начин да направи пробив в шестия гейм, който задържа до края.

Така българският талант, който в момента заема 478-мо място в света е само на сет от мач срещу световния номер 1 Рафаел Надал, 15 000 евро и 45 точки за ранглистата, които ще го изстрелят поне с 80 места нагоре в ранглистата.

Вижте победната точка за Гришо в секцията "Видео"!!!