2. Тенис
  3. Григор Димитров във втори кръг в Марбург

Григор Димитров във втори кръг в Марбург

19-годишният Димитров победи в първия кръг участващия с "уайлд кард" Себастиан Ришик (Германия) с 6-3, 6-2

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в германския град Марбург с награден фонд 30 хиляди евро и гостоприемство.

19-годишният Димитров победи в първия кръг участващия с "уайлд кард" Себастиан Ришик (Германия) с 6-3, 6-2. Българинът направи четири пробива и 9 аса и спечели за 65 минути игра.

Това е негова четвърта поредна победа в турнира, след като записа и три успеха в квалификациите. Така хасковлията заработи 9 точки за класацията на АТП и 530 евро. Във втория кръг съперник на Григор Димитров ще бъде номер 1 в схемата Грега Земля (Словения). (БТА)