2. Тенис
  3. Григор Димитров зарадва "Арена Армеец" на старта си в София (ВИДЕО)

Григор Димитров зарадва "Арена Армеец" на старта си в София (ВИДЕО)

Българинът се наложи с 4:6, 6:3, 7:5 над Йежи Янович, предстои мач с Виктор Троицки

Григор Димитров започна участието си на турнира в София с победа над поляка Йежи Янович. Най-добрият български тенисист се наложи с 4:6, 6:3, 7:5 за малко над два часа здрава битка и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Димитров ще мери сили с Виктор Троицки в следващата фаза. По-рано днес сърбинът постигна труден успех над холандеца Робин Хаазе с 2:6, 6:4, 7:6 (3).

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Това бе и първи мач за Григор след полуфинала на Аустрелиън Оупън. Двубоят не бе никак лесен за българина, който обаче показа воля и характер и заслужено се поздрави с победата. Публиката в зала "Арена Армеец" осигури сериозна подкрепа за Димитров, но имаше и моменти, в които освиркваше съперника му.

В откриващия гейм Янович поведе с 0:30, но Димитров отговори с два много мощни сервиса за 30-30. След няколко равенства българинът все пак спечели подаването си след близо 4 минути игра. Първият пробив в мача дойде в петия гейм и бе в полза на поляка, който поведе с 0-40 след няколко грешки на Григор. Българинът отрази първата възможност, но при втората прати топката в аут от форхенд и загуби подаването си.

Гришо опита да притисне съперника си още в следващия гейм, но мощният сервис на Янович му бе верен помощник във важните разигравания. За съжаление до края на сета хасковлията така и не успя да намери верния начин за противодействие на силния начален удар на поляка, който спечели първата част с 6-4.

Полякът продължи да играе агресивно, което му донесе две възможности за пробив в първия гейм на втората част. Този път обаче Григор наложи волята си и спечели своето подаване. Постепенно първата ни ракета започна да взима предимство и логично в четвъртия гейм достигна до първите си точки за пробив в мача. Първо при 30:30 българинът направи изумителен минаващ удар по правата, който остави без дъх зрителите в Арена Армеец. За съжаление при следващото разиграване Григор изпрати бекхенда си в аут и резултатът в точките отново бе изравнен. Все пак подемът в играта на най-добрия ни тенисист продължи и в крайна сметка той успя да пробие своя съперник и да поведе с 3-1. След това третият поставен спечели категорично подаването си и така се откъсна напред с 4-1. До края на сета Димитров продължи да играе солидно и логично го спечели след 6-3.

Очаквано заключителната трета част предложи много вълнуващ тенис на зрителите по трибуните. След равностойно начало, при което двамата тенисисти печелиха своите подавания, в шестия гейм Григор бе поставен пред сериозно напрежение. Най-добрият ни тенисист трябваше да отразява 3 точки за пробив, но в крайна сметка демонстрира характер и спечели сервис гейма си. На свой ред в следващия гейм българинът също достигна до 3 възможности да пробие съперника, но Янович удържа подаването си след близо 6 минути игра.

Решителният момент в мача дойде в 11-ия гейм, при който Димитров нанесе своя удар, реализирайки ключов пробив за 6-5. Ръката на Гришо не трепна и той затвори мача на свой сервис за крайното 7-5. Така той записа втора победа над този съперник от общо три срещи помежду им.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6