2. Тенис
  3. Григор Димитров зарадва Маша с чиста победа и четвъртфинал в Куинс (ВИДЕО)

Григор Димитров зарадва Маша с чиста победа и четвъртфинал в Куинс (ВИДЕО)

Гришо победи французина Роже-Васлен със 7-6, 6-4 в третия кръг в Лондон

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира Куинс след успех в два сета (7-6, 6-4) срещу французина Едуар Роже-Васлен в третия кръг.

В четвъртфиналите Гришо ще играе срещу победителя от мача между Ярко Ниеминен (Финландия) и Александър Долгополов (Украйна).

На корт №1 в Куинс Клъб хасковлията започна много добре, направи пробив и поведе с 5-2, но после дойде спад в играта му. Роже-Васлен успя да върне пробива и изравни до 5-5, а сетът влезе в тайбрек. Григор беше по-добър в решаващите точки и спечели тайбрека със 7:3 точки и поведе с 1:0 сета.

Сервиращият печелеше първите 4 гейма във втория сет, но Димитров направи впечатляващ обрат от 40:15 за противника на негово подаване и го проби за 3-2, затвърди пробива и до края  не допусна грешка, за да затвори мача след 6-4.

Най-добрият български тенисист постигна втора победа от два мача срещу 53-ия в света французин. Досега двамата са бяха срещали само веднъж - на турнира в Рим преди месец, когато Гришо пречупи трудно седем години по-възрастния Роже-Васлен след 4-6 6-3 6-4.