2. Тенис
  3. Григор напуска Куинс Клъб след труден мач с Корда (ВИДЕО)

Григор напуска Куинс Клъб след труден мач с Корда (ВИДЕО)

Американецът победи с 2:1 сета

Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на турнира в Куинс Клъб след загуба с 1:2 сета (4:6, 6:3,5:7) от американеца Себастиан Корда за два часа игра.

Първата част вървеше равностойно и гейм за гейм преди Корда да успее да реализира пробив от петия опит в седмия гейм. Този брейк позволи на американеца да спечели първия сет.

Втората част също бе решена само от един пробив. Корда имаше три брейк точки в третия гейм, но Григор ги отрази, а веднага след това успя да спечели подаването на съперника си, за да поведе с 3:1, което му беше достатъчно, за да изравни общия резултат.

Димитров и Корда си размениха по един бърз пробив в началото на решителния трети сет, но американецът успя да реализира и късен такъв в 12-ия гейм, с което спечели сета и мача.