2. Тенис
  3. Гришо с успешен старт на клей за сезона (ВИДЕО)

Гришо с успешен старт на клей за сезона (ВИДЕО)

Димитров започна с 3-сетов успех над американец в Монте Карло

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло.

В първия си мач на клей за сезона българинът надигра младия американец Бен Шелтън с 6:1, 3:6, 6:3 за два часа и 12 минути игра.

Срещата с 20-годишния Шелтън се оказа доста трудна за Димитров, въпреки отличното начало на първата ракета на България.

В откриващия сет бившият номер 3 в световната ранглиста бе пълновластен господар на корта. Той реализира два пробива от три възможности, като взе пет последователни гейма, за да го спечели с 6:1.

Във втория сет обаче Шелтън намали непредизвиканите грешки и заигра с по-голяма увереност. Американецът, който е 39-и в световната ранглиста, получи и първата си точка за пробив в осмия гейм и веднага успя да я реализира, за да поведе с 5:3 гейма.

Особено тежък и за двамата тенисисти се оказа деветият гейм на втория сет. Той продължи близо 20 минути, като в него Димитров пропусна пет брейкбола, а Шелтън успя да спечели сета от четвъртата си възможност.

Загубеният втори сет обаче не повлия негативно на 31-годишния българин. Димитров отново се върна към играта си от първия сет, създаде си множество възможности за пробив и реализира една от тях, за да поведе с 3:1 гейма. Това му бе и напълно достатъчно, за да спечели мача, взимайки останалите геймове при свой сервис.

Във втория кръг съперник на Димитров ще бъде чехът Иржи Лехечка, който спечели с 6:1, 7:5 срещу финландеца Емил Руусувуори за час и 32 минути игра.

За класирането си за втория кръг българинът ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 41 700 евро от общия награден фонд от 5,7 милиона евро.

Мастърс 1000 турнирът в Монте Карло е сред най-успешните надпревари за Димитров през миналия сезон.

Тогава той достигна до полуфиналите, където отстъпи пред Алехандро Давидович Фокина (Испания), така че тази седмица Гришо трябва да защитава цели 360 точки.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6