2. Тенис
  3. Кузманов загуби драматично финала на „Чалънджър“ в Братислава (ВИДЕО)

Кузманов загуби драматично финала на „Чалънджър“ в Братислава (ВИДЕО)

Димитър Кузманов не успя да спечели втората си титла от турнир от сериите "Чалънджър", съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Националът на България за Купа „Дейвис" отстъпи драматично във финалната среща в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро. Кузманов поведе със сет, но загуби с 6:2, 2:6, 6:7(2) от Виталий Сачко от Украйна. Срещата продължи 2 часа и 45 минута. Българинът беше само на две точки от победата при 6:5 и 30:0 в третата решаваща част.

За Кузманов това беше четвърти финал на турнири от сериите "Чалънджър". Българинът има една спечелена титла в Барселона през 2021 година. Със страхотното си представяне на турнира Мико заработи 60 точки за световната ранглиста. Така той ще се изкачи с 43 позиции до №180 в света.

Кузманов започна великолепно срещата и поведе с 2:0. Сачко успя да върне пробива, но веднага Мико отговори с рибрейк за 3:1. Българинът проби отново при 5:2 и спечели първия сет.

Във втората част Сачко направи два пробива и изравни резултата след 6:2.

Мико допусна пробив още в първия гейм на третия решителен сет, но успя да изравни при 2:2. Сачко постигна нов пробив за 5:4 и сервира за спечелване на мача. Кузманов показа страхотен характер и успя да върне пробива за 5:5, а след това си стигна до тайбрек. За съжаление в него Сачко поведе с 6:1 точки и от втората си възможност затвори мача в своя полза.