2. Тенис
  3. Кузманов загуби от французин на турнира в Брест

Кузманов загуби от французин на турнира в Брест

Българинът със 7:6 (7), 4:6, 5:7

Димитър Кузманов загуби от французина Грегоар Барер със 7:6 (7), 4:6, 5:7 в мач от тенис турнира от сериите "Челинджър" в Брест на твърди кортове с награден фонд от 67 960 евро. Срещата предложи голяма битка и продължи 2:36 часа.

Българинът поведе с 3:1 в първия сет след пробив, но представителят на домакините успя да върне пробива и изравни при 4:4. След това двамата стигнаха до тайбрек, в който Барер поведе с 5:2, а след това и с 6:3, като имаше три сетбола. Кузманов обаче ги спаси всичките, а след това успя да спечели с 9:7 сета, продължил 52 минути.

Във втория сет Барер направи само един пробив при подаване на Кузманов, но това му бе достатъчно да изравни частите - 6:4.

Третият сет започна отлично за тенисиста от Пловдив, който поведе с 3:0. Барер обаче отново се активизира и спечели две свои подавания и направи пробив за 3:3. Двамата сервираха добре до 5:5. Тогава Кузманов пропусна няколко възможности да вземе своето подаване и Барер успя да го пробие, а след това затвори мача със 7:5.

Във втория кръг на турнира Грегоар Барер ще срещне тенисиста от Казахстан Бейбит Жукаев.