2. Тенис
  3. Лейтън Хюит и Васелен се срещат на четвъртфиналите в Токио

Лейтън Хюит и Васелен се срещат на четвъртфиналите в Токио

Бившият световен номер едно Лейтън Хюит победи френския ветеран Фабрис Санторо с 3-6, 6-3, 6-1 за да се класира за четвъртфиналната фаза на тенис турнира в Токио. Мачът бе първи за двамата от август 2004 г. насам, когато двамата изиграха мач на турнира Роджърс Къп в Торонто.

28-годишният Хюит се класира за седми четвъртфинал или по-предна фаза в рамките на тази година.

„Не играх лошо в първия сет, имах шансовете си, но не успях да ги реализирам. Фабрис подаваше много добре, а затвореният покрив му помогна. Той не се отказва никога, а разнородният му стил пречи на опонентите му да намерят ритъма си”, заяви австралиецът след мача.

Следващият съперник на Хюит ще бъде французинът Едуард Роже-Васелен, който в първия кръг на турнира изненадващо отстрани шампиона от „Ю Ес Оупън” Хуан Мартин Дел Потро. 189-ят в света победи Юрген Мелцер от Австрия и за първи път от две години насам записва две поредни победи. Битката между двамата завършила с резултат 4-6, 6-2, 6-3 в полза на французина продължи малко над час и 50 минути. За последно 25-годишният Васелен записа две поредни победи в световния тур на АТР на „Уимбълдън” през 2007 г.