2. Тенис
  3. Линда Зечири загуби болна в Алмере

Линда Зечири загуби болна в Алмере

Втората ракета на България в дамския бадминтон Линда Зечири отпадна на осминафиналите на Гран при на Холандия в град Алмере (50 000 долара награден фонд). Левичарката от София, която бе поставена под №6, отстъпи на Карола Бот (на снимката) от Германия след 21:17, 19:21, 16:21 след 56 минути игра.

Линда има сериозни здравословни проблеми. Хванала е вирус и преди мача е имала температура и световъртеж. Това обясниха от щаба на бадминтонистката ни.

Всичко започна отлично за Зечири, която поведе с 9:0 точки в първия гейм след само 4 минути. Германката, която игра у нас в Шампионската лига с тима на „Саарбрюкен/Бишмисхайм” през юни в София, се окопити постепенно, но загуби първата част. След това Бот взе аванс от 6:1 точки, но бе застигната от българката при 11:11. Този гейм мина през много равенства. Последното бе при 19:19. След това бе може би кулминацията на мача. Карола спечели следващите две разигравания и с това изравни геймовете. При успех Линда затваряше двубоя. В контрагейма 25-годишната блондинка поведе с 3:0, но на почивката авансът й беше само точка – 11:10. Зечири допусна обаче пасивът й да нарасне до 6 точки (12:18) и после не успя да хване дивото.

Миналата година Линда Зечири, която е №33 в световната ранглиста в момента, стигна до финала в Алмере.

Петя Неделчева преодоля първия кръг на двойки, след като вчера отпадна на сингъл. Заедно с рускинята Анастасия Руских те надиграха холандките Лиса Малайхоло и Ивон Сие с 21:11, 21:10 след 25 минути игра. След това Петя и Настя победиха и четвъртите в схемата Анна Кобцева и Лариса Грига от Украйна с абсолютно същия резултат.

На смесени двойки Стилиян Макарски и Дияна Димова, които са пети поставени, отстъпиха на англичаните Робин Мидълтън и Мариана Агатангелу със 17:21, 15:21 след половин час игра.