2. Тенис
  3. Малшанс! Кузманов отпадна в квалификациите на турнира в Маракеш

Малшанс! Кузманов отпадна в квалификациите на турнира в Маракеш

Българинът отстъпи на американец

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на турнира от сериите ATP 205 на клей в Маракеш (Мароко).

Кузманов отстъпи пред поставения под №6 в схемата на пресявките Николас Морено Де Алборан от САЩ с 3:6, 7:6(9), 2:6 за 3 часа игра. За 30-годишния Кузманов това беше първи мач на червени кортове за новия сезон.

Българинът допусна един пробив в шестия гейм, който беше достатъчен за американеца, за да поведе в срещата.

Във втората част двамата си размениха по един брейк, а в тайбрека българинът преодоля пасив от 3:5, спаси три мачбола, след което взе две поредни разигравания и след 11:9 изравни резултата.

В третия сет Де Алборан доминираше на корта, направи два пробива и спечели частта с 6:2, като така се поздрави с успех в мача.