2. Тенис
  3. Мъри отпадна рано-рано в Шанхай

Мъри отпадна рано-рано в Шанхай

Британецът загуби с 3-6, 2-6 за точно час и 40 минути игра от Роман Сафиулин

Анди Мъри приключи рано-рано участието си на Мастърса в Шанхай, след като в двубой от първи кръг загуби от Роман Сафиулин с 3-6, 2-6 за точно час и 40 минути игра.
Британецът допусна ранен пробив, като след това имаше четири точки за рибрейк, но не съумя да реализира нито една от тях. Вместо това, руският му опонент направи още един до края на частта, за да поведе в резултата. Във втория сет Мъри все пак осъществи пробив, но инкасира цели три, което доведе и до поражението му още на старта на силния турнир.

Сафиулин спаси шест от седемте точки за пробив пред Мъри, като завърши с 27 уинъри – три пъти повече от съперника, и шест непредизвикани грешки по-малко – 11 срещу 17. Във втори кръг руснакът ще играе с деветия поставен Александър Зверев в повторение на финала от турнира в Чънду, където германецът ликува след трисетова битка.

В два от най-интригуващите сблъсъка във втори кръг Хуберт Хуркач се изправя срещу Танаси Кокинакис, а Феликс Оже-Алиасим има мач с Мартон Фучович.