2. Тенис
  3. Мегаспектакъл Рафа Надал - Григор Димитров на 1/4-финалите в Австралия

Мегаспектакъл Рафа Надал - Григор Димитров на 1/4-финалите в Австралия

№1 в света Рафаел Надал победи Нишикори с 3:0 и още няма загубен сет преди битката с българския герой

Григор Димитров ще играе срещу номер едно в световния тенис Рафаел Надал на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Първата ракета на България ще се изправи срещу световния лидер в сряда на централния корт "Род Лейвър Арена".

Гришо победи испанеца Роберто Баутиста-Агут с 3:1 сета по-рано днес и спечели място в топ 8. Най-добрият ни тенисист се наложи над испанеца с 6-3, 3-6, 6-2, 6-4 за 2 часа и 24 минути. След него Матадора надви трудно Кей Нишикори със 7-6, 7-5, 7-6. 24-годишният Нишикори оказа здрава съпротива на испанския левичар, който бе принуден да показва най-доброто от себе си, за да вземе чиста победа в три сета.
Азиатецът не успя в шести мач да победи Надал.

Статистиката на Григор Димитров срещу Надал също не е много оптимистична - три загуби от три мача срещу Рафа. Леко успокоение може да бъде, че и в трите срещи Григор бе напълно равностоен на именития си съперник. Два от тях се играха на твърди кортове, а един на клей.