2. Тенис
  3. Монфис победи Родик в Мадрид

Монфис победи Родик в Мадрид

Французинът Гаел Монфис се класира на четвъртфинал на Mutua Madrilena Masters в Мадрид, след като надигра американеца Анди Родик с 6-4 3-6 6-3

Французинът Гаел Монфис се класира на четвъртфинал на Mutua Madrilena Masters в Мадрид, след като надигра американеца Анди Родик с 6-4 3-6 6-3. Двубоят бе много равностоен, но Монфис успя да се възползва по-добре от грешките на противника си. Бившият номер едно в света Родик, който играе без прословутата си шапка на този турнир, загуби първия сет, след което спечели безапелационно втория и изравни резултата. Решителен за крайния изход на срещата бе осмият гейм на третия сет, когато Родик изоставаше с 30/40, а неразумното му излизане на мрежата при следващата точка бе наказано безмилостно от минаващия удар на французина. Монфис спечели без проблеми следващото си подаване и очаква на четвъртфиналите британеца Анди Мъри.