2. Тенис
  3. Борбен Гришо е аут от "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Борбен Гришо е аут от "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Българинът отстъпи на новия №1 Синер

Григор  Димитров загуби първия си четвъртфинал на Откритото първенство на Франция по тенис.

Гришо отстъпи с 2:6, 4:6, 6:7 (3) пред италианеца Яник Синер, който с успеха, а и след контузията на досегашния лидер Новак Джокович, си осигури върха в световната ранглиста.

Така 22-годишният тенисист вече има 4 успеха в 5 срещи с българина и от понеделник ще дебютира като първия италианец, стигнал до №1 в мъжкия тенис.

Двамата с Димитров играха при страхотни условия на централния корт “Филип Шатрие” като 33-годишният българин, който е 10-и в  света, откри мача с гейм на 0.

Още във втория пък той вдигна на крака публиката със страхотно отиграване на мрежата и стоп воле, за да изравни до 15:15. Последва обаче разочароващ ретур и Синер отново поведе на свой сервис, за да изравни частите до 1:1.

В следващата Синер стигна до точка за пробив и Гришо спаси първата, но след това даде още една такава и италианецът се възползва, за да поведе с 2:1.

След това затвърди първия пробив в мача и дръпна с 3:1, а после осъществи още един и поведе с 4:1 за по-малко от 30 минути игра. Последва нов гейм за италианеца, както и още 1 за Гришо, който загуби първия сет с 2:6.

Вторият също започна лошо за българина и той бе пробит още в началото, което накара публиката да го окуражи, но Синер продължи да атакува бекхенда му и поведе с 4:2. Димитров намали до 3:4, но световният №2 отговори с гейм на 0 за 5:3 в своя полза.

Впоследствие Гришо удържа, макар и трудно, своя сервис, за да накара Синер да сервира за сета при 4:5. Италианецът не сгреши и поведе с 2:0, след като затвори втората част при 6:4.

Третата също започна трудно за хасковлията, но той отрази точката за пробив и в крайна сметка поведе с 1:0. Веднага след това Григор стигна до първата си точка за пробив в мача, но Синер се справи и изравни - 1:1. Димитров също не трепна при своето подаване и пак взе минимален аванс - 2:1.

Сетът се развиваше гейм за гейм до 4:4, когато Синер проби на 15 и сервираше за мача. Точно тогава обаче той сякаш за миг загуби концентрация и Гришо се възползва, за да пробие за първи път в срещата, на свой ред на 15, като по този начин успя да изравни резултата до 5:5.

След това той спечели своето подаване и поведе с 6:5, което накара Синер да сервира за оставане в третия сет. Въпреки силната игра на натрупалия самочувствие българин обаче италианецът се справи и стигна до тайбрек.

В него Синер стигна рано до минипробив и в крайна сметка успя да спечели сета, а с това и мача, след 2 часа и 32 минути на корта. Така той се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на "Ролан Гарос", където ще се изправи срещу победителя от срещата между третия в схемата Карлос Алкарас (Испания) и деветия поставен Стефанос Циципас (Гърция).

Гришо също записва най-доброто си представяне на турнира от Големия шлем във френската столица, след като елиминира последователно американеца Александър Ковачевич (6:4, 6:3, 6:4), унгареца Фабиан Марошан (6:0, 6:3, 6:4), белгиеца Зизу Бергс (6:3, 7:6(4), 4:6, 6:4) и световния № 8 Хуберт Хуркач (7:6:(5), 6:4, 7:6(3).