2. Тенис
  3. Над 30 фирми участваха във френско-италиански тенис турнир

Над 30 фирми участваха във френско-италиански тенис турнир

Здравко Пешаков и Невена Бешкова спечелиха третото издание на надпреварата

Здравко Пешаков и Невена Бешкова спечелиха третото издание на тенис турнир организиран от Италианска търговска камара в България и Френско-българска търговска и индустриална камара в партньорство в Българска федерация по тенис.

Състезанието се проведе на кортовете на Национален тенис център в София.

За трета поредна година събитието е с цел „social business networking” и предложи на всички любители на тениса възможността да се срещнат на корта, в съревнование за купите при мъжете и жените. За начинаещите (възрастни и деца) беше предвидена богата развлекателна програма и тенис уроци.

Така това освен ден, изпълнен със спорт и забавление имаше също така и възможност за нови бизнес контакти.

Официални гости на престижнната надпревара бъха председателите на двете камари – г-н Стефан Дюлае и г-н Марко Монтеки както и изпълнителния директор на БНП Париба Ханс Брук.

При мъжете за втора поредна година първото място спечели Здравко Пешаков. На финала Пешаков победи с 7:5 Илиян Лалов.

При дамите купата спечели Невена Бешкова, а на второ място се класира Теодора Йорданова.

Преди година Бешкова се нареди на второ място, но сега не остави съмнение в превъзходството си. В надпреварата взеха участие представители на над 30 фирми.

Българска федерация по тенис е единствената спортна федерация, която е член на три от големите търговски камари в България - Американска търговска камара, Германо-българска индустриална- търговска камара и Българо-скандинавска търговска камара.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро