2. Тенис
  3. Надал поведе с 1:0 сета срещу Григор Димитров (7:5)

Надал поведе с 1:0 сета срещу Григор Димитров (7:5)

Световният номер 1 Рафаел Надал спечели първия сет срещу българина Григор Димитров с резултат 7:5 в среща от втория кръг на тенис турнира в Ротердам. Григор показа отличен тенис и почти по нищо не отстъпва на именития си съперник.

Надал поведе с 2:1 на Григор, след като успя да го пробие на 40 в първия сервис гейм на българина. След това Надал поведе с 2:0 при своя сервис гейм, но Гришо взе второто си подаване. Резултатът стана 3:1 в полза на световния номер 1, след като успя да вземе второто си подаване на 15.

Григор обаче взе отново своето подаване на 30 и намали на 3:2. Рафа отново спечели подавнето си на на 15 и увеличи преднината си на 4:2. След доста продължителен 7-и гейм, Григор все пак успя да вземе подаването си и намали на 3:4. В следващия гейм българинът успя да пробие световния номер 1 и с това изравни резултата - 4:4. Гришо поведе с 0:40 и имаше 3 възможности за пробив. Все пак Надал изравни, но при дюс-а Димитров все пак успя да пробие. Българинът се нахъса и взе подаването си на 0 срещу Надал и на практика обърна развитието на мача - 5:4 в полза на Григор. Рафа реагира адекватно и взе своето подаване за 5:5. За съжаление Надал успя да пробие сервиса на Григор и отново поведе в резултата - 6:5. Очаквано Рафа взе своето подаване, с което спечели и първия сет с резултат 7:5.