2. Тенис
  3. Невероятен Григор Димитров сломи втората ракета на Британия в Нотингам

Невероятен Григор Димитров сломи втората ракета на Британия в Нотингам

Победа с 4-6 7-5 7-6 (5) над Алекс Богданович му осигури четвъртфинал, 13 точки за ранглистата и 1245 евро

Българската надежда в тениса Григор Димитров показа невероятна воля и желание за победа, надигравайки с 4-6 7-5 7-6 (5) втората ракета на Британия Алекс Богданович във II-ия кръг на турнира на трева в Нотингам, с награден фонд 42 500 евро.

Гришо мина през много трудни моменти, но с много воля, силна психика и упоритост стигна до успеха. Българинът загуби първия сет, измъкна много трудно втория, а във третия изоставаше с 4-5 при сервис на Богданович, но и това не го пречупи. С класирането си за 1/4-финалите той си осигури 13 точки за ранглистата и 1245 евро от наградния фонд.

Първият сет бе решен от само един пробив, който дойде още в първия гейм. 196-ият в световната ранглиста англичанин изненада неприятно Гришо в първите минути, а после без много усилия взимаше подаванията си до края на сета. Димитров взимаше геймовете на свой сервис по-трудно, като редовно това ставаше на 30 или на 40, а при 4-4 гейма спаси няколко възможности за пробив на родения в Белград съперник. Така се стигна до 6-5, когато Григор получи шанс за пробив и мигновено го реализира, а с това изравни и сетовете.

В този момент умората налегна Богданович и той започна да среща доста трудности при своите подавания. При 2-1 в своя полза Григор изпусна една възможност за пробив, а още по-неприятното дойде в 9-ия гейм, когато вторият по сила британец след Анди Мъри направи пробив и трябваше да сервира за мача. Това обаче не сломи родният талант и той успя да направи ри-брейк, запазвайки надеждите си живи за класиране в третия кръг. Логично с оглед хода на мача, двубоят трябваше да се реши в тайбрек, а в него Григор поведе с 6-4 точки, като не можа да реализира първия мачбол, но на втория при свой сервис бе безапелационен.

Така Димитров, който влезе в схемата като „щастлив губещ” се класира на четвъртфиналите, където ще играе с победителя от двубоя между Себастиан Грожан и Илия Божоляц.