2. Тенис
  3. Обявиха програмата за следващия мач на Гришо в Мелбърн

Обявиха програмата за следващия мач на Гришо в Мелбърн

Димитров ще спори с португалец за осминафинал утре сутрин

Григор Димитров и португалецът Нуно Боржеш ще се срещнат за първи път утре сутрин в мач от III кръг на Australian Open.

Срещата между двамата ще започне не по-рано от 06:30 часа наше време като е почти сигурно, че ще стартира по-късно заради предишните 3 двубоя.

Битката за класиране на 1/8-финал е четвърта в програмата на "Kia Arena", а преди това на същия корт ще излязат Ана Калинская и Слоун Стивънс, Анна Блинкова и Жасмин Паолини, ще има и мач на двойки.

До момента Димитров записа две четирисетови победи - над унгареца Мартон Фучович и представителя на домакините Танаси Кокинакис.

Боржеш се класира за тази фаза без загубен сет, отстранявайки германеца Максимилян Мартерер и 23-ия поставен Алехандро Давидович-Фокина (Испания).