2. Тенис
  3. ОБЗОР: Джокович, Гришо и Зверев продължават напред в Мелбърн (ВИДЕО)

ОБЗОР: Джокович, Гришо и Зверев продължават напред в Мелбърн (ВИДЕО)

Виктория Томова отпадна, вижте всички резултати от I кръг

Новак Джокович започна пътя си към десета титла от Откритото първенство на Австралия с победа с 6:3, 6:4, 6:0 над испанеца Роберто Карбайес Баеня.

В двубоя от първия кръг на турнира сръбският тенисист нямаше големи затруднения и успя да затвори срещата за два часа и три минути игра. Единственият критичен момент за поставения под номер 4 в схемата Джокович бе в петия гейм на първия сет, когато Карбайес Баеня имаше три точки за пробив при 0:40. Джокович обаче отрази възможностите, които се бяха открили пред испанеца и веднага след това успя да пробие за 4:2 гейма.

Най-равностоен бе вторият сет, който отново бе спечелен от Джокович след пробив за 4:3 гейма. В третата част класата на сърбина бе демонстрирана в пълния й блясък и той не даде дори гейм на съперника си.

Джокович завърши мача с 9 аса и 41 печеливши удара, докато Карбайес Баеня направи само четири аса и 14 "уинъра".

Във втория кръг на турнира Джокович ще играе с победителя от мача между френския квалификант Енцо Куако и боливиеца Уго Делиен. Двубоят между двамата трябваше да се изиграе днес, но това бе невъзможно заради лошото време в Мелбърн. При евентуален нов успех във втория Джокович може да играе в третия кръг с българина Григор Димитров, стига преди това той да преодолее друг сърбин - Ласло Джере.

РЕЗУЛТАТИ ОТ СРЕЩИТЕ ОТ I КРЪГ НА ОТКРИТОТО ПЪРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЯ ПО ТЕНИС:

МЪЖЕ:

27-ГРИГОР ДИМИТРОВ (БЪЛГАРИЯ) - Аслан Карацев (Русия) - 7:6 (3), 7:5, 6:2
5-Андрей Рубльов (Русия) - Доминик Тийм (Австрия) - 6:3, 6:4, 6:2
8-Тейлър Фриц (САЩ) - Николоз Басилашвили (Грузия) - 6:4, 6:2, 4:6, 7:5
9-Холгер Руне (Дания) - Филип Крайнович (Сърбия) - 6:2, 6:3, 6:4
12-Александър Зверев (Германия) - Хуан Пабло Варияс (Перу) - 4:6, 6:1, 5:7, 7:6(3), 6:4
Николас Хари (Чили) - 26-Миомир Кецманович (Сърбия) - 6:3, 6:4, 7:6(3)
25-Даниел Евънс (Великобритания) - Факундо Багнис (Аржентина) - 6:4, 4:6, 6:4, 6:4
14-Пабло Кареньо Буста (Испания) - Педро Качин (Аржентина) - 7:6(4), 6:1, 7:6(3)
23-Диего Шварцман (Аржентина) - Олексий Крутих (Украйна) - 6:4, 6:7(6), 6:3, 7:6(5)
30-Алехандро Давидович Фокина (Испания) - Александър Бублик (Казахстан) - 6:0, 6:7(3), 3:6, 6:4, 6:3
Анди Мъри (Великобритания) - 13-Матео Беретини (Италия) - 6:3, 6:3, 4:6, 6:7(7), 7:6(6)
22-Алекс де Минор (Австралия) - Юй Хсиу Хсу (Тайван) - 6:2, 6:2, 6:3
4-Новак Джокович (Сърбия) - Роберто Карбайес Баеня (Испания) - 6:3, 6:4, 6:0
2- Каспер Рууд (Норвегия) - Томаш Махач (Чехия) - 6:3, 7:6(6), 6:7(5), 6:3
Чун Хсин Цън (Тайван) - Алексей Попирин (Австралия) - 6:4, 6:7(5), 7:6(5), 6:7(4), 1:6