2. Тенис
  3. Очаквано: Циципас е на пътя на Гришо към финала в Париж

Очаквано: Циципас е на пътя на Гришо към финала в Париж

Гръцкият тенисист победи Карен Хачанов в два сета

Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи съперника си за полуфинала на Мастърса в Париж. Хасковлията ще се изправи срещу Стефанос Циципас.

На ¼-финалите гъркът срази с 2:0 сета Карен Хачанов – 6:3, 6:4. В първия сет световният №6 проби противниковия сервис в четвъртия гейм и поведе с 3:1, след което беше безгрешен до края.

Вторият беше по-интригуващ. Циципас поведе с 3:1 и пробив, но Качанов обърна с три поредни гейма – 4:3. В деветия гейм гъркът реализира скрит мачбол, с който поведе с 5:4 гейма, след което сложи точка на спора на свой сервис – 6:4.

Циципас изобщо не е сред удобните съперници на Григор. Двамата са се срещали общо 7 пъти, в които българинът има само 1 победа, дошла през 2020 година във Виена. За последно двамата играха на Юнайтед Къп в Австралия, когато Циципас се наложи с 2:1 сета в много оспорван мач – 4:6, 6:2, 7:6.