2. Тенис
  3. Олга Данилович триумфира в Гуанджоу

Олга Данилович триумфира в Гуанджоу

Сръбската тенисистка спечели турнира в Китай

Сръбската тенисистка Олга Данилович спечели титлата на  турнира на твърди кортове в Гуанджоу (Китай) с награден фонд 267 082 долара.

На финала тя победи американската квалификантка Каролайн Долехайд с 6:3, 6:1 за 75 минути, за да завоюва първи трофей за сезона и втори в кариерата си.

Световната номер 86 Данилович, чийто предишен триумф дойде на клей в Москва преди шест години, направи пробив в петия гейм на първия сет в първия си финал на твърда настилка.

След като взе първия сет, 23-годишната сръбкиня изглеждаше разсеяна от движението на трибуните и загуби подаването си в началото на втория, но след това спечели шест поредни гейма и затвори мача.

"Много съм доволна от начина, по който играх по време на турнира. Гордея се със себе си и с моя екип. Наистина показах какво мога. Много съм развълнувана, че завършвам сезона по този начин", каза шампионката.