2. Тенис
  3. Отличен Григор подчини Руне с 2:0 сета в Пекин! (ВИДЕО)

Отличен Григор подчини Руне с 2:0 сета в Пекин! (ВИДЕО)

Българинът надви световния номер 4 в Китай

Григор Димитров продължава със страхотното си участие на тенис турнира в Пекин. Българинът се класира за четвъртфиналите на турнира китайската столица от сериите АТП 500 с награден фонд 3 798 915 долара. Гришо елиминира световния номер 4 и поставен под номер 3 в турнира Холгер Руне с 6:3, 7:5. На четвъртфиналите съперник на Димитров ще бъде Яник Синер.

Григор Димитров започна много силно мача и още в първото подаване на Холгер Руне стигна до две възможности за пробив. Българинът успя да поведе с 1:0, а след това затвърди пробива и поведе с 2:0. Димитров направи нов пробив, за да поведе с 3:0, а след това резултатът стана 4:0. Гришо демонстрира леко колебание, което доведе до един пробив от страна на датчанина, който успя да намали своя пасив за 2:4.

До края на първия сет българинът бе изключително стабилен. В деветия гейм на сервис на Руне българинът стигна до два сетбола, които датчанина успя да отрази. Все пак Григор стигна до трети сетбол, който този път успя да реализира и да затвори сета с 6:3.

Във втория сет двамата бяха стабилни в своите подавания и не допускаха сериозни колебания. Все пак Димитров изглеждаше една идея по-стабилен от своя опонент.

Решаващият момент във втория сет дойде в дванадесетия гейм при 6:5 за българина. Руне сервираше за оставане в турнира, когато Димитров стигна до три мачбола. Датчанинът успя да отрази първите две възможности, но българинът реализира третия мачбол и успя да затвори мача със 7:5. На четвъртфиналите съперник на Димитров ще бъде Яник Синер.