2. Тенис
  3. Пьотр Нестеров победи №1 в схемата и се класира на полуфинал в Румъния

Пьотр Нестеров победи №1 в схемата и се класира на полуфинал в Румъния

Гергана Топалова отпадна в Белгия

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на турнира на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №8 Нестеров победи на четвъртфиналите водача в схемата Чезар Крецу от Румъния с 6:4, 4:6, 7:6(5) след малко повече от три часа игра.

Българинът пропиля сет и аванс от 4:2 гейма във втория, но в последствие реализира страхотен обрат в решаващата трета част, след като направи серия от пет поредни разигравания в тайбрека и от изоставане от 2:5 точки стигна до крайната победа.

С успеха Нестеров си осигури 4 точки за световната ранглиста, а за място на финала очаква победителя от мача между румънците Раду Папое и Кълин Щирбу.

Междувременно Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в белгийския град Коксайде с награден фонд 25 хиляди долара.

Националката на България за "Били Джийн Къп" загуби от Деяна Раданович (Сърбия) с 4:6, 2:6 след 109 минути игра.