2. Тенис
  3. Родик не даде шанс на жалкия Джокович в Индиън Уелс

Родик не даде шанс на жалкия Джокович в Индиън Уелс

Сърбинът бе сочен за фаворит в срещата, но играта му изобилстваше от грешки, които бяха наказани от бившия номер едно в света.

Американецът Анди Родик постигна неочаквано лесна победа над третия в света Новак Джокович с 6-3 6-2 на ¼-финалите в Индиън Уелс.

Родик стартира много уверено срещата и контролираше напълно събитията на корта. Той реализира 81 процента от точките си на първи сервис, а в първия сет загуби едва две точки при подаванията си. Анди започна сета с пробив и го завърши с такъв.

Най-добрият шанс на Джокович да се върне в мача бе при 1:1 гейма във втория сет, когато имаше две възможности за пробив, но ги пропиля и окончателно капитулира. Така след 68 минути игра роденият в Небраска американец се класира на полуфиналите на Мастърс 1000 надпреварата в калифорнийската пустиня.