2. Тенис
  3. Сафина продължава терора в Париж, унижи с 6-1 6-0 Резай

Сафина продължава терора в Париж, унижи с 6-1 6-0 Резай

Сафина е загубила едва 5 гейма в 4-те си срещи до момента, което е абсолютен прецедент

Световната номер 1 Динара Сафина продължава с наказателната си акция на „Ролан Гарос”. Рускинята разнебити днес местната любимка Аравин Резай с 6-1 6-0 за едва 53 минути и се класира на ¼-финалите.

Сафина е загубила едва 5 гейма в 4-те си среща до момента, което е абсолютен прецедент. Резай победи с доста мъка в предишната си среща португалката Брито, като се оплака от викането на 16-годишната си съперничка, като настрои и публиката в своя полза. Днес обаче нямаше къде да намери утеха и след само 27 реализирани точки за целия мач трябваше да напусне турнира.

Сестрата на бившия номер 1 при мъжете Марат Сафин демонстрира невероятна форма и само нещо непредвидено може да я спре към първата й титла от Шлема. На ¼-финала тя чака победителката от двубоя между Виктория Азаренка и настоящата шампионка Ана Иванович.