2. Тенис
  3. Шампионът от 2008-а в Токио Бердих с лесен успех в 1-и кръг

Шампионът от 2008-а в Токио Бердих с лесен успех в 1-и кръг

Чехът се наложи над участващия с "уайлд кард" японец Го Соеда с 6:2, 6:4 за 69 минути. Номер 5 в схемата Бердих сервира отлично и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача.

Защитаващият титлата си Томас Бердих стартира с лесен успех в първия кръг на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1 200 000 долара.

Шампионът от 2001 година Лейтън Хюит (Австралия) също продължава напред след успех над представителя на домакините Тацума Ито, а в най-оспорвания мач за деня ветеранът Фабрис Санторо (Франция) се наложи над Андрей Голубьов (Казахстан) с 6:7(5), 7:6(2), 6:2.