2. Тенис
  3. Симон Антони Иванов на четвъртфинал в Кипър

Симон Антони Иванов на четвъртфинал в Кипър

Донски отпадна на сингъл, но е в полуфиналите на двойки в Тбилиси

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Поставеният под номер 5 българин елиминира румънския квалификант Драгош Николае Казаку с убедителното 6:2, 6:2 за 71 минути.

Така той си осигури 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а следващият му съперник ще бъде четвъртият в схемата Елмер Мьолер (Дания).
Националът Габриел Донев отпадна във втория кръг след поражение от номер 6 Адам Мундир (Мароко) с 6:4, 4:6, 4:6 след два часа и четвърт игра, като в решителния трети сет българинът пропиля аванс от 3:1 гейма.

В схемата на двойки Донев и Иванов отпаднаха на четвъртфиналите след драматично поражение от представителите на домакините Стилианос Христодулу и Сергис Кирацис с 6:4, 4:6, 9-11. Българите имаха аванс от 5:1 точки в решаващия шампионски тайбрек, но допуснаха обрат.

Междувременно друг наш тенисист - Александър Донски, отпадна във втория кръг на турнира в Тбилиси (Грузия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Донски отстъпи пред водача в схемата Адам Уолтън (Австралия) с 1:6, 2:6 за час и 20 минути игра и приключи участието си на сингъл.

Българинът изостана с 0:5 в първия сет и успя да спечели само един гейм до края, а във втората част започна по-добре, но отново допусна ранен пробив и отстъпи пред Уолтън.

Александър Донски продължава участието си в надпреварата на двойки, където в тандем с Робин Бертран (Франция) се класира за полуфиналите.
Донски и Бертран, поставени под номер 2 в схемата, надделяха над представителите на Турция Мерт Алкая и Сарп Агабигюн със 7:6(2), 6:3.