2. Тенис
  3. Синер и Алкарас ще запишат лесни победи на "Уимбълдън"

Синер и Алкарас ще запишат лесни победи на "Уимбълдън"

Двамата излизат на корта в неделя

Поредният тенис турнир от Големия шлев "Уимбълдън" навлиза в решителната си фаза. От утро на "свещената трева" започват осминафиналните мачове при мъжете, които ще покажат кой ще продължи пътя си към ценния трофей. В тази фаза на надпреварата вече се класира и Григор Димитров, но той все още очаква да разбере своя съперник. Това ще бъде победитеят от доиграването на мача Даниил Медведев - Жан-Ленар Щруф.

В неделния ден се очаква на корта да излязат водачът в световната ранглиста Яник Синер (Италия) и третият Карлос Алкарас (Испания). До момента двамата се движат по план и продължават да преследват поредния си трофей от Големия шлем в тениса. Синер срещна известна съпротива и загуби по един сет в първите си два мача срещу германеца Хофман и сънародника си Беретини, но след това се разправи 3:0 с Миомир Кечманович (Сърбия) и показа, че навлива в топформа.

Букмейкърът 8888.bg очаква италианецът да премине като на парад и през Бен Шелтън (САЩ). Вероятността за четвърта поредна победа в Лондон на водача в световната ранглиста е 93,5 процента срещу само 6,5% за неговия съперник. Шансовете за нова "чиста" победа с 3:0 сета в полза на Яник Синер са 64,5 процента.

Що се отнася до Карлос Алкарас, то испанецът започна с две "експресни" победи, но след това се измъчи доста с Франсис Тиафо (Франция). Поставеният под номер 3 в схемата губеше с 1:2 сета, но успя да обърне нещата в своя полза и да продължи напред. На осминафинала негов съперник е друг французин в лицето на Юго Хумберт. Букмейкърът 8888.bg очаква този път Алкарас да стигне лесно до успеха. Вероятността за победа на испанеца е 90,1 процента срещу 15% за неговия съперник. Шансовете за "чиста" победа на испанския тенисист в предстоящия мач са 57,1%, а за успех с 3:1 сета 30,8 процента.