2. Тенис
  3. Синер срещу Котов на Ролан Гарос

Синер срещу Котов на Ролан Гарос

Вторият поставен Яник Синер (Италия) ще се изправи срещу Павел Котов (Русия) в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете.

Синер преодоля втория кръг след успех над французина Ришар Гаске с 6:4, 6:2, 6:4. Двубоят продължи два часа и 17 минути.

Италианецът контролираше мача, като допусна пробив единствено в третия сет. Той бе повел с 2:0 преди Гаске да изравни зРа 2:2, но Синер бързо върна пробива и впоследствие дръпна с 4:2, за да затвори срещата при 6:4.

Яник Синер е в серия от 30 победи и само две загуби от началото на 2024 година. Той е само на четири победи от първото място в световната ранглиста. Ако стигне до финала в Париж или ако Новак Джокович не се класира за мача за трофея, Синер ще стане първият италианец номер 1 в ранглистата след турнира.

Павел Котов достигна до третия кръг на "Ролан Гарос", побеждавайки швейцареца Стан Вавринка със 7:6(5), 6:4, 1:6, 7:6(5) след три часа и 43 минути игра.

Котов спечели първите два сета, но Вавринка намали след страхотна серия от шест поредни гейма в третата част. Четвъртият сет бе много интересен, а руският тенисист осъществи обрат от 1:3 до 4:3 преди да надделее в тайбрека.