2. Тенис
  3. СЛЕД ДВА ТАЙБРЕКА: Григор Димитров капитулира във втори кръг на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът отстъпи на Александър Бублик, който заби 34 аса

Григор Димитров приключи участието си на Уимбълдън. Българинът загуби с 4:6, 6:7(6), 6:7(4) от състезаващия се за Казахстан Александър Бублик във втори кръг на надпреварата.

Това е най-голямата победа в кариерата на роденият в Русия Бублик, който вчера за първи път преодоля първия кръг в Лондон, а след трите спечелени сета срещу Григор днес, вече е в третия кръг на надпреварата.

И двамата показаха завидно постоянство в мач, който завърши само един пробив. Макар Димитров да имаше леко предимство в разиграванията, началният удар на Бублик работеше фантастично във важните моменти. 34-те му аса бяха с ключово значение за  крайния резултат. В същото време Григор допусна 6 двойни грешки.

Началото бе обещаващо за Григор, който откри мача с гейм на нула за по-малко от минута, а след това Бублик също спечели подаването си, макар да изпитваше проблеми на първи сервис. Размяна на атрактивни удари притисна Григор до стената, а след като двамата отбелязаха по един минаващ такъв, казахстанецът осъществи първия пробив в мача за 1:2. След това го затвърди с гейм на нула, а отговорът на Григор бе спечелено, макар и трудно подаване за 2:3.

Проблемите на първата ни ракета идваха тогава, когато не можеше да вкара първия си начален удар. Бублик пазеше преднината си, а Гришо получи първия си брейкпойнт едва в десетия гейм, но не успя да го осъществи, а бомбардировкат от асове от страна на съперника (13 в този сет) доведоха до 4:6 и изоставане на Григор след първата част.

Вторият сет бе изключително равностоен, като двамата тенисисти така и не стигнаха до точка за пробив за 12 гейма, което логично доведе нещата до решителен тайбрек. В течение на сета Григор на два пъти бе на крачка от брейкбола, но и в двата случая ударите на Бублик удряха филето на мрежата и падаха плътно до нея в половината на Гришо. Двамата стартираха тайбрека с четири поредни минипробива. В средата двама размениха по още един минипробив, като жалкото в случая е, че на три пъти Григор имаше преднината, но не я увеличи на свой сервис. Така при 5:5 Бублик достигна до сетбол, но Гришо успя да го отрази. При следващата точка обаче Димитров допусна нов минипробив и вече плати скъпата цена. Бублик реализира отличен уинър от форхенд и спечели тайбрека с 8:6.

Третият сет стартира с най-драматичния гейм за целия мач, който продължи почти 10 минути. В него Григор на четири пъти достигна до точки за пробив, но все не успяваше да ги реализира. При 2:1 гейма в полза на Бублик, Григор също изпадна в тежка ситуация, като трябваше да спасява два брейкбола, но се справи. Последваха няколко спокойни гейма, в които двамата печелеха подаванията си, нямаше и точки за пробив. Така логично и в този гейм се стигна до тайбрек. Той започна отлично за Димитров, който благодарение на минипробив поведе с 4:2 в резултата. За съжаление обаче всичко хубаво за Григор в този тайбрек се изчерпа точно в този момент. До края той не реализира нито една точка. С отличен уинър по правата Бублик стигна до първия си мачбол при 6:4, а след това реализира точката и затвори мача със 7:4 в тайбрека.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6