2. Тенис
  3. Страхотен Григор Димитров изпусна Надал в Ротердам

Страхотен Григор Димитров изпусна Надал в Ротердам

Гришо показа много добър тенис и почти по нищо не отстъпваше на именития си съперник. Стабилна игра от основната линия и много силен форхенд – това бяха силните страни на българина в този така интересен двубой.

Българският тенисист Григор Димитров изигра изключително силен мач срещу световния номер 1 Рафа Надал, но в крайна сметка загуби с 1:2 сета (5:7, 6:3, 2:6) от испанеца в среща от втория кръг на тенис турнира в Ротердам. Гришо показа много добър тенис и почти по нищо не отстъпваше на именития си съперник. Стабилна игра от основната линия и много силен форхенд – това бяха силните страни на българина в този така интересен двубой.

Световният номер 1 Рафаел Надал спечели първия сет срещу българина Григор Димитров с резултат 7:5 в среща от втория кръг на тенис турнира в Ротердам. Григор показа отличен тенис и почти по нищо не отстъпва на именития си съперник.

Надал поведе с 1:0 на Григор, след като успя да го пробие на 40 в първия сервис гейм на българина. След това Надал поведе с 2:0 при своя сервис гейм, но Гришо взе второто си подаване. Резултатът стана 3:1 в полза на световния номер 1, след като успя да вземе второто си подаване на 15. Григор обаче взе отново своето подаване на 30 и намали на 3:2. Рафа отново спечели подавнето си на на 15 и увеличи преднината си на 4:2. След доста продължителен 7-и гейм, Григор все пак успя да вземе подаването си и намали на 3:4. В следващия гейм българинът успя да пробие световния номер 1 и с това изравни резултата - 4:4. Гришо поведе с 0:40 и имаше 3 възможности за пробив. Все пак Надал изравни, но при "дюс"-а Димитров все пак успя да пробие. Българинът се нахъса и взе подаването си на 0 срещу Надал и на практика обърна развитието на мача - 5:4 в своя полза. Рафа реагира адекватно и взе своето подаване за 5:5. За съжаление Надал успя да пробие сервиса на Григор и отново поведе в резултата - 6:5. Очаквано Рафа взе своето подаване, с което спечели и първия сет с резултат 7:5.

Григор спечели своето подаване и успя да поведе с 1:0 във втория сет. След това обаче Рафа бе безкомпромисен и спечели подаването си на 0, с което изравни резултата - 1:1. Гришо не остана по-назад от Рафа и също взе подаването си на 0, с което отново поведе в резултата - 2:1. След доста продължителен 4-и гейм на втория сет, Надал все пак взе подаването си на 15 и изравни резултата - 2:2. Григор отново бе безкомпромисен при подаването си и спечели 5-ия гейм на 15, и отново поведе на Рафа - 3:2. Нов продължителен гейм, но този път Надал спечели на 30 и отново изравни резултата 3:3. Отново Григор взе своето подаване - този път на 30. При 30 равни Гришо направи страхотен ас, а след това взе победната точка в едно много интересно разиграване - 4:3. Най-сетне пробив за Григор и резултатът вече е 5:3 във втория сет в полза на българина. Григор взе подаването си на 30, след като накара Рафа да сбърка, тичайки из целия корт, и взе сета със 6:3, с което изравни резултата в мача - 1:1.

Двамата взеха своите подавания в началото на третия сет и резултатът е 1:1. Рафа спечели и второто си подаване и излезе напред в резултата в третия сет - 2:1. Безкомпромисен Григор Димитров взе своето подаване на 15 и отново изравни резултата - 2:2. За съжаление Надал успя да вземе подаването си за 3:2. Григор имаше две възможности за пробив - при 30:40 и след това при "дюс"-а, но не успя да пробие световния номер 1. Най-лошото се случи и Надал успя да пробие подаването на Григор за 4:2. При подаването на Надал, Григор имаше точка за пробив при 30:40, но не успя да я спечели. Гришо получи втори шанс за пробив, но отново не успя да се справи. След това Надал пък можеше да спечели гейма, но испанецът прати топката в мрежата. В крайна сметка обаче Рафа взе подаването си в този изключително напрегнат гейм и поведе с 5:2 в третия решителен сет. Рафа успя да пробие сервиса на Григор и спечели третия сет със 6:2, с което спечели и срещата.

Така Надал продължава напред в следващия кръг на турнира, а за Григор могат да се кажат само добри думи. Едва на 17-годишна възраст, 478-и в световната ранглиста, Гришо се изправи лице в лице с Матадора от Майорка и показа, че притежава огромен талант, за когото тепърва ще се пише и говори.