2. Тенис
  3. СТРАХОТНО! Григор Димитров е на 1/8-финал в Мелбърн (ВИДЕО)

СТРАХОТНО! Григор Димитров е на 1/8-финал в Мелбърн (ВИДЕО)

Българинът не загуби гейм, световният №16 издържа само един сет преди да хвърли кърпата

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Australian Open след победа над световния №16 Пабло Кареньо Буста. Първата ни ракета не загуби нито един гейм в мача. Той спечели с 6:0 първия сет, а при резултат 1-0 във втората част испанецът се оттегли заради болки в корема.

В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Доминик Тийм и Ник Кирьос, които играят по-късно днес в Мелнърн.

Българинът демонстрира страхотна игра и видимо се чувстваше добре на корта. Проблимте на Буста пък не му позволяваха да се държи на ниво в двубоя.

Двамата спечелиха по едно дълго разиграване в откривашия гейм. Кареньо Буста стигна до геймпойнт след непредизвикана грешка на Димитров, но първата ни ракета осъществи обрат и проби сервиса на опонента си.

Първата ни ракета продължи силното си представяне и във втория гейм. Кареньо Буста поведе с 30-15, но отново не успя да задържи преднината си и Димитров обърна резултата, като междувременно записа първия ас в мача.

Слайс бекхендът на българина продължи да създава проблеми на неговия опонент и в третия гейм. При резултат 30-30 отново Димитров бе по-хладнокръвният играч на корта като пласира зрелищен бекхенд уинър, след което Кареньо Буста допусна непредизвикана грешка и бе пробит за втори път в мача.

В четвъртия гейм българинът допусна обрат от 30-0, но отново бе по-прецизен в решаващите мигове и увеличи преднината си в сета.

С напредването на сета Кареньо Буста започна да показва първи признаци на нервност. Испанецът се опитваше да приключва възможно най-бързо разиграванията, но неговата припряност му изигра лоша шега и Димитров се доближи само на гейм от спечелването на първия сет.

Кареньо Буста не изглеждаше особено мотивиран в шестия гейм и апатията му позволи на първата ни ракета да запише гейм на нула и да спечели първия сет след само 26 минути игра. В почивката след края на сета испанецът поиска медицинско прекъсване.

В началото на втората част Димитров пропиля аванс от 40-15, но въпреки това успя да запише нов пробив и да спечели седми пореден гейм. Той обаче се оказа последният в мача, тъй като след него Кареньо Буста заяви, че не може да продължи и се оттегли.

Топ 5 - Аустралиан Оупън 2021 - Ден 5

Чичото на Джокович оглави тениса в Сърбия

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6