2. Тенис
  3. Сьодерлинг мина като валяк през Давиденко на рождения му ден

Сьодерлинг мина като валяк през Давиденко на рождения му ден

След 1:41 часа игра носителят на само 3 титли от АТП веригата се класира на първия си полуфинал от Шлема, а няма да бъде никаква изненада, ако в неделя вдигне трофея на мускетарите

По всичко личи, че Робин Сьодерлинг прави турнира на живота си на „Ролан Гарос”. След като нанесе първа загуба на световния номер 1 Рафа Надал в Париж, днес шведът буквално премаза Николай Давиденко с 6-1 6-3 6-1 на четвъртфиналите.

Мнозина специалисти предрекоха, че играч като Сьодерлинг не може да направи два поредни силни мача, но 25-ият в света напълно ги опроверга, като не даде абсолютно никакъв шанс на иначе намиращия се във форма руснак, на връх 28-ия му рожден ден. В началото на мача Давиденко имаше два брейкпойнта, но това бе само измамна представа, че той може да доминира в срещата. Сьодерлинг взе подаването си и на свой ред започна наказателната си акция, като даде само 10 точки на руснака в първия сет.

Давиденко започна да оказва по-голяма съпротива във втория, когато с цената на големи усилия поддържаше равенство до 3-3 гейма. Тогава обаче шведът проби и след нов пробив затвори сета с 6-3. Развоят на мача тотално отказа Давиденко от мисълта, че може да обърне мача. Той правеше всичко по силите си да разстрои играта на своя съперник, но Сьодерлинг правеше каквото си поиска от всички зони на корта. Форхендът му бе безпощаден, а и от бекхенд правеше невероятни неща.

Така след 1:41 часа игра носителят на само 3 титли от АТП веригата се класира на първия си полуфинал от Шлема, а няма да бъде никаква изненада, ако в неделя вдигне трофея на мускетарите. Негов противник за място на финала ще бъде победителят от очаквания с огромен интерес сблъсък между Анди Мъри и Фернандо Гонсалес.