2. Тенис
  3. В Мадрид: Гришо отвя 15-ия в света (ВИДЕО)

В Мадрид: Гришо отвя 15-ия в света (ВИДЕО)

Българинът с нова двусетова победа в Испания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи играча с най-много успехи на червена настилка през сезона Диего Шварцман на Мастърса в Мадрид.

Гришо надделя с 6:0, 6:3 над своя аржентински съперник, за да намери място на осминафиналите на силния турнир в испанската столица.

Хасковлията се справи с 15-ия в света за 70 минути на корт „Аранча Санчес“, след като не загуби нито един гейм на свой сервис.

Той лесно поведе в резултата, постигайки три пробива в първия сет срещу 13-ия поставен аржентинец.

Във втората част най-добрият български тенисист отново демонстрира силен начален удар и се възползва по най-добрия начин от множеството грешки, допуснати от Шварцман.

Димитров постигна пробив за 2:1 във втория сет, за да спечели с крайното 6:3 след 70 минути на корта и първия си мачбол, за да запише трета победа в общо четирите си двубоя срещу Диего Шварцман.

Любопитен е фактът, че българинът надви аржентинеца във втори пореден ден, след като вчера се наложи над него и в надпреварата на двойки.

В третия кръг в испанската столица българинът ще се изправи срещу победителя от мача между Люка Пуй (Франция) и Стефанос Циципас (Гърция), който е по-късно тази вечер.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6