2. Тенис
  3. ВИДЕО: Григор Димитров е на четвъртфинал в Торонто!

Българинът победи трудно, но заслужено опитния Томи Робредо в три сета

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Торонто.

Първата ни ракета стори това, след като отстрани опитния испанец Томи Робредо, побеждавайки го в два сета – 7:5, 5:7, 6:4.

Двубоят между двамата бе на корт „Грандстенд”, където имаше солидна българска агитка, която мощно подкрепяше хасковлията. Той не й остана длъжен и изигра сериозен мач, макар че влезе малко колебливо в него.

Срещата започна с двойна грешка на Гришо, но за щастие последваха няколко прецизни начални удара и само при един от тях българинът позволи да се стигне до кратко разиграване, но спечели и него.

Така той поведе в резултата, а след това всеки от тенисистите не даваше на съперника дори надежда за пробив и печелеше с лекота подаванията си.

Така се стигна до 6:5 в полза на Димитров, а в решителния гейм за влизане в тайбрек нервите на Робредо не издържаха и хасковлията получи две точки за пробив. Българинът се възползва от втората и така поведе със сет.

Втората част започна отлично за хасковлията, защото той проби съперника още в първото му подаване и поведе с 3:0. След това се стигна до 4:1, но тогава испанецът заигра много силно и и спечели три поредни гейма – 4:4.

После Гришо спря неприятната поредица, но при 5:5 се разколеба и допусна пробив на нула, който вдъхна допълнително самочувствие на опонента му и така сетовете бяха изравнени – 1:1.

Решителната трета част започна така, както протече целия мач – равностойно, макар че при 3:3 Димитров имаше две възможности за пробив. Световният номер осем обаче не ги използва и така резултатът продължи да се движи гейм за гейм. Десетият на третия сет обаче се оказа решителен, а в него Гришо показа невероятни нерви. Той стигна до мачбол, който бе спасен от Робредо, но при втория опит испанецът не издърга на мощната атака на Димитров и прати топката в аут, а нашето момче – на четвъртфиналите.

Там Димитров ще играе срещу Кевин Андерсън, отстранил шампионът от Australian Open Станислас Вавринка след 7:6(8), 7:5.