2. Тенис
  3. Виктория Томова грабна титлата във Валенсия без загубен сет

Виктория Томова грабна титлата във Валенсия без загубен сет

Виктория Томова спечели титлата от турнира по тенис на червена настилка във Валенсия с награден фонд от 100 000 долара.

Във финала първата ракета на България надигра румънката Жаклин Адина Кристиан със 7:5, 6:3 за час и 43 минути игра.

За 28-годишната Томова е осма титла в кариерата и трета за 2023 година след победите й на турнирите в Сарагоса и Чикаго.

Финалната среща във Валенсия, която противопостави втората в схемата Томова на третата Кристиан, предложи нужните емоции на зрителите, особено в първия сет.

В него българката поведе с 4:1 гейма с два пробива, но позволи на румънката да изравни при 5:5. Този спад в играта на българката обаче се оказа само моментен и тя веднага успя да реализира нов пробив за 6:5, след който спечели и първия сет.

Във втория предимството на софиянката бе много по-голямо. Тя поведе с 3:1 гейма и контролираше спокойно срещата, а в края успя да направи дори още един пробив, с който затвори двубоя.

Победата над Кристиан затвори чудесна седмица за Виктория Томова, която спечели и петте си мача във Валенсия, без да загуби сет.