2. Тенис
  3. Йежи Янович е първият съперник на Григор Димитров

Йежи Янович е първият съперник на Григор Димитров

Полякът победи Дуди Села (Израел)

Йежи Янович (Полша) победи Дуди Села (Израел) с 6:4, 6:4 и ще е първият съперник на Григор Димитров в тазгодишното издание на Garanti Koza Sofia Open.

Българинът като поставен под №3 почива в първия кръг и ще започне участието си от втория в четвъртък от 18 ч.

Янович е висок 203 сантиметра и доминираше през целия мач на корта в столичната зала "Арена Армеец". Той пропусна две добри възможности за пробив още в първия гейм, но в седмия успя да поведе в резултата.

Във втората част Села успя да направи пробив, но полякът бързо се върна в мача и успя да победи съперника си само за 1 час и 5 минути.

Димитров и Янович до момента са се срещали два пъти на ниво АТП, като са си разменили по една победа. Полякът, 267-и в света и бивш №14, победи българина с 2:1 сета в Синсинати през 2014 г., а през следващия сезон отстъпи с 0:2 на клея в Рим.

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6