2. Тенис
  3. Южен Регион спечели първото издание на турнира за „Купата на Регионите“ в Албена

Южен Регион спечели първото място на турнира за „Купата на Регионите", съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Надпреварата се проведе в к.к. Албена и се финансира от Министерството на младежта и спорта по програмата „Тенисът-спорт за всички".

В рамките на три дни отборите на регионите играха по три мача по схемата всеки срещу всеки. Регламентът включваше срещи поединично, на двойки и смесени двойки. Програмата на мачовете беше изготвена така, че всяко дете да изиграе максимален брой мачове. Изминалите Регионални първенства до 8, 10 и 12 г във всички Региони, определиха отборите според индивидуалното класиране на всеки състезател от възрастова група. Всеки един от отборите беше придружаван от двама лицензирани треньори.

В последните мачове Южен Регион победи с 7:2 Северен Регион. Югозападен Регион се наложи с 5:4 над Черноморски Регион.

Така с три победи от три мача първото място спечели Южен Регион в състав:

Момчета:

Светослав Кулинкин – 12 г. ТК „Хасково 2015"

Ивайло Байчев – 10 г. ТК „ДМ стара Загора"

Константин Симов – 8 г. ТК „Смолян 2013"

Момичета:

Рая Маркова – 12 г. ТК „Августа Траяна"

Татиана Чушева - 10 г. ТК „Розова долина"

Станислава Пастърманджиева – 8 г. ТК „Локомотив"

На второ място се класира Югозападен Регион в състав:

Момчета:

Мартин Валеов – 12 г. ТК „Хепи Уин"

Александър Йорданов – 10 г. ТК „Барокко спорт"

Ян Михайлов – 8 г. ТК „Малееви"

Момичета:

Виктория Врачанска – 12 г. ТК „Левски"

Каролина Илиева – 10 г. ТК „Виа Тенис стар"

Златозара Паскова – 8 г. ТК „Виа Тенис стар"

На трето място се класира Черноморски регион в състав:

Момчета:

Кристиян Петков – 12 г. ТК Черно море Елит"

Ернар Салимова – 12г. ТК „Приста 2011"

Рамона Алексеева – 10 г. ТК „Приста 2011"

Стефани Кукенска – 8г. СТК „Троян"

Наградите на победителите връчиха Илия Атанасов, директор на турнира и Национален координатор - Региони на БФТ и Владислав Матеев, главен съдия.

„Турнирът се превърна в страхотно събитие, което увенча труда на състезателите до 8, 10 и 12 годишна възраст. Всички мачове бяха много емоционални и изпълнени със спортно техническо качество. Всички отбори и състезатели получиха купи и медали след края на турнира. Надпреврата завърши с тортено парти.. Разделихме се с прекрасни впечатления от емоционалните дни и преживявания. Това първо издание съм сигурен, че ще остане завинаги в спомените на младите тенисисти", коментира Илия Атанасов.