2. Тенис
  3. ЖАЛКО! Григор Димитров отпадна в Монако (ВИДЕО)

ЖАЛКО! Григор Димитров отпадна в Монако (ВИДЕО)

Българинът загуби с 0:2 сета от Иржи Лехечка

Ракета номер 1 на България Григор Димитров загуби във втория кръг на Мастърса в Монте Карло от Иржи Лехечка с 0:2 сета (6:7; 4:6) и отпадна от турнира.

В първи кръг Гришо победи американеца Бен Шелтън с 2:1 (6:1, 3:6, 6:3), но днес направи много непредизвикани грешки и това се оказа решаващо.

Григор Димитров започна силно първия гейм, като успя да проби чеха, който получи правото да сервира първи. Българинът обаче допусна да бъде пробит при първото си подаване, след като направи двойка грешка, след като вече изоставаше с 30:45 - 1:1. Лехечка успя да вземе и третия гейм, с който да поведе преди първата почивка. Димитров успя да вземе своя втори сервис гейм на нула, с което изравни при 2:2. Чехът успя да вземе петия гейм. Григор започна шестия гейм с двойна грешка, но в крайна сметка успя да говземе след 40:30 - 3:3.

Първата ни ракета успя да осъществи пробив в седмия гейм, след като реализира брейк пойнт, след като поведе с 40:30 на Лехечка. Чехът бе напът да върне пробива в следващия гейм, но Димитров успя да спаси два брейк пойнта и поведе с 5:3. Световният номер 42 успя да спечели следващото си подаване, но Григор беше на само един сервис гейм от спечелването на първия сет. След само една допусната точка, Иржи Лехечка успя да реагира и проби хасковлията за 5:5 след 38 минути игра в Монте Карло. В единдасетия гейм Димитров обърна страхотно топката по правата, за да поведе с 40:15, след което пропиля два брейк бол-а и не успя да върне пробива. След нервен 12-и гейм Гришо успя да достигне до равенството и така двамат тенисисти ще играят тайбрек. Лехечка успя да спечели първия сет след 57 минути игра, след като се нложи със 7:4 точки в тайбрека.

Григор Димитров стартира трудно втория сет, като бе напът да допусне ранен пробив, но спаси брейк пойнтна и спечели първия гейм. Лехечка обаче отвърна за 1:1. В третия гейм Гришо допусна само една точка при 15:15 и така успя да поведе с 2:1 преди първата почивка във втория сет. Чехът успя да спечели следващия гейм на нула, а до втората почивка Димитров допусна само една грешка в петия гейм и поведе с 3:2. След непредизвикана грешка от страна на Лехечка, Григор намали до 30:40 в шестия гейм, който обаче бе спечелен от чеха - 3:3.

Първата ракета на българския тенис трудно успя да измъкне седмия гейм, за да поведе с 4:3 при третата почивка във втория сет. След като три пъти пропусна да поведе при 40:40, Григор Димитров отстъпи в осмия гейм, след което бе пробит на нула от страна на Иржи Лехечка, който след почивката сервира за победата в 1/16-финалния двубой в Монте Карло и спечели срещата.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6