2. Тенис
  3. Зверев срещу Алкарас на „Ролан Гарос“

Зверев срещу Алкарас на „Ролан Гарос“

Двамата ще спорят за място на полуфиналите

Поставеният под номер 3 в схемата Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.
25-годишният германец победи испанския квалификант Бернабе Сапата Миралес със 7:6(11), 7:5, 6:3 за 2:48 часа.

В първия сет Зверев пропиля преднина от 4:1 и допусна пробив в десетия гейм, с който Миралес изравни 5:5. В тайбрека германецът отстъпваше с 10:11, но взе три поредни точки и поведе в резултата.

Зверев започна лошо и втората част и имаше пасив от 0:2 и 2:4, но взе подаването на съперника си за 4:4, след което и за 7:5.

Германецът спечели третия сет с 6:3 и затвори мача, но и в него допусна два пробива, а общо в мача те бяха шест. Зверев загуби на полуфиналите на турнира в Париж през миналата година. Той доброто му класиране в Големия шлем е финал на Откритото първенство на САЩ през 2020-а.

На четвъртфиналите Зверев ще играе с поставения под номер 6 Карлос Алкарас (Испания), който се наложи с 6:1, 6:4, 6:4 над Карен Хачанов и продължи серията си от 14 поредни победи.

19-годишният испанец е и най-младият играч от почти три десетилетия насам с два четвъртфинала на турнири за Големия шлем, след като достигна до същата фаза в Ню Йорк.

Алкарас затвори само за 29 минути първия сет срещу Хачанов, който е номер 25 в света и четвъртфиналист в Париж през 2019. Руснакът успя да задържи сервиса си в началото на втората част, но Алкарас спечели пробив при 3:3 и загуби само още един гейм до края.

Двамата тенисисти си размениха по един пробив в средата на третия сет, но Алкарас стигна до още един в седмия гейм и повече не позволи изравняване. Той сложи край на двубоя от четвъртия кръг след 2:16 часа игра и от шестия мачпойнт.

Алкарас, номер 6 в световната ранглиста, вече има баланс 19-1 през сезона на клей, след като стигна до поредни титли в Барселона и Мадрид през април и май.

Негов следващ съперник е поставеният под номер 3 Александър Зверев, а на евентуален полуфинал той ще срещне победителя от титаничния сблъсък между Новак Джокович и Рафаел Надал.