2. ТОКИО 2020
  3. Втора загуба изхвърли Зечири от Токио

Втора загуба изхвърли Зечири от Токио

Българката претърпя тежко поражение от Миа Блихфелд след само 29 минути игра

Българската състезателка по бадминтон Линда Зечири отпадна от Олимпиадата в Токио. След втора загуба, допусната в груповата фаза на турнира на сингъл, тя напуска надпреварата.

Линда Зечири претърпя тежко поражение с 0:2 (10:21, 3:21) гейма от датчанката Миа Блихфелд след само 29 минути игра. Именно нейната съперничка продължава за фазата на елиминациите, благодарение на двата си успеха и първото място в групата.

Българската състезателка претърпя крах в първия гейм с 10:21 точки, след което знаейки, че е загубила всички шансове, разочарованието я накара да търси по-бързо приключване на мача, което доведе до разгромното 3:21 във втората част.

Линда Зечири загуби в първия кръг от представителката на Австралия с азиатски корени - Уенди Хсуан-Ю с 1:2 (16:21, 22:20, 8:21) за 58 минути. Така тя завършва на трето място в потока.

По-рано и двойката ни в надпреварата по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви напусна надпреварата след две загуби и една победа в груповия етап.