2. Трансфери
  3. Нигерийски централен защитник пристигна в Академик

Нигерийски централен защитник пристигна в Академик

Нигерийският централен защитник Уче е на проби в столичния Академик. Африканецът игра вчера цял мач в контролната среща с босненците от Сараево на мястото на контузения Пиер Мбемба и се справи на прилично ниво.

Нигерийският централен защитник Уче е на проби в столичния Академик. Африканецът игра вчера цял мач в контролната среща с босненците от Сараево на мястото на контузения Пиер Мбемба и се справи на прилично ниво. Той ще остане още няколко дни в отбора преди старши треньорът Борис Ангелов и главният мениджър Самир Селимински да се произнесат за бъдещето му в Академик.

В отбора има още един играч, който е на проби и това е нападателят Енцо Малинди, който се представи на доста добро ниво в първата си среща със светлосиния екип. В същото време стана ясно, че контролата с босненския Сараево не е продължила 90 минути, а 10 минути по-малко. Причината за това е грубата игра на босненците и решението на Самир Селимински да извади играчите си от терена. На няколко пъти от Академик се обръщали към колегите си от Сараево с молба да укротят малко играчите си, които влизали прекалено грубо в единоборствата.

След като от нямало ефект от разговорите, Селимински направо извадил отбора от терена. Търпението му се изчерпало и заради два отменени гола непосредствено преди това, и двата дело на Стойко Сакалиев. Така Сараево може да се похвали с победа с 2:1 в 80-минутния мач снощи. Трима футболисти са с травми от мача с ФК Сараево. Кирил Динчев има натъртване в ребрата, Петър Кюмюрджиев е с оток в коляното, а Юлиян Петков е с удар в глезена. Все още не е ясен съперникът на Академик за следващата контрола, като вариантите са два норвежки отбора- Бран и словашкият ВиОН (Злате Моравце), както и Амкар (Перм).