3. ФК Банско приключи контролните срещи с равенство срещу Пирин ІІ Благоевград

ФК Банско приключи контролните срещи с равенство срещу Пирин ІІ Благоевград

Вижте какво се случи в последните две контроли на тима

Две контролни срещи изиграха футболисте от ФК Банско за два дни. Целта бе да се даде шанс на всички здрави футболисти, както и на новопривлечения бразилски централен нападател Мартин Соуса.

В петък футболистите на Банско загубиха с 2:3 от косовския ФК Феризай. Съперникът спечели промоция от втора лига и от предстоящия сезон ще бъде част от елита на косовския шампионат.

Възпитаниците на треньорския тандем Борислав Хазуров – Иван Топузов играха много добре и поведоха в резултата след гол на Тодор Паланков още в първите минути на двубоя. Опитният футболист довкара с крак избита топка пред вратата на противника.

Последваха още няколко положения за футболистите от Банско, като цялото първо полувреме отборът се представи на високо ниво. Второто попадение за „козлите“ реализира бразилецът Мартин Соуса, който от няколко дни тренира с отбора.

Срещата пропуснаха Жоро Рошков и Йордан Лечов заради здравословни проблеми.

Последната проверка за ФК Банско от лятната подготовка бе в събота от 10:00 часа сутринта срещу Пирин ІІ Благоевград в Банско. Този мач завърши при резултат 1:1. През първата част на двубоя старши треньорът на домакините Боби Хазуров пусна експериментален състав и постави доста от футболистите на необичайни постове за игра до момента. Това беше добре дошло за дублиращия отбор на Пирин Благоевград, които приключиха полувремето в тяхна полза – 1:0. През втората част отборът на козлите заигра далеч по-добре и успя да изравни резултата в 60-та минута. Тогава след центриране от фаул Виктор Ергин извиси топката в наказателното поле на гостите и Тодор Паланков бе най-съобразителен и изпрати кълбото в мрежата на противниковия вратар за 1:1.

След мача старши треньорът на домакините Боби Хазуров сподели, че пропуските на Николай Хаджиниколов-Хаджи, Роман Родопски и бразилеца Мартин Соуса са причината да не се стигне д победа за неговия тим. Той не пропусна да заяви, че главният съдия на мача не е отсъдил чиста дузпа за поваляне вътре в наказателното поле на Пирин ІІ на Марио Димитров. На въпроса ще остане би бразилският футболист Мартин Соуса отговорът бе, че ще му бъде даден шанс още няколко дни и тогава той ще се произнесе дали ще остане в отбора на Банско през есенния дял от първеенството на ЮЗ трета лига или не.

В този мач срещу Пирин ІІ  участие не взеха Костадин Слаев, Теодор Чолев и Жоро Рошков.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител